Bielenda/Masło do ciała Awokado.

Hej Dziewczynki!

Pierwszy produkt jaki postanowiłam przetestować z moich zakupów w Polsce to oczywiście masło do ciała od Bielendy, ponieważ nie mogłam mu się oprzeć :) Ogólnie nie przepadam za tą marką i staram się unikać jej produktów, ponieważ uwielbiam kosmetyki, które czymś mnie zaskakują i świetnie działają, a te przeważnie albo w ogóle nie dają żadnych efektów, albo są one nijakie. Postanowiłam jednak zrobić mały wyjątek dla tego masełka, ponieważ awokado to jeden z moich ulubionych zapachów i wprost nie mogłam przejść obok niego obojętnie.OD PRODUCENTA

Problem: skóra sucha, odwodniona, szorstka, o obniżonej jędrności i elastyczności, skłonna do podrażnień i łuszczenia, wrażliwa na zmiany temperatury.
Masło do ciała AWOKADO o pięknym tropikalnym zapachu to bezpieczny kosmetyk polecany do całorocznej pielęgnacji skóry suchej i odwodnionej. Intensywnie i trwale nawilża głębokie warstwy skóry, delikatnie ją natłuszcza i skutecznie regeneruje. Zatrzymuję wodę w naskórku  likwiduje uczucie nieprzyjemnego napięcia skóry, wzmacnia ją, przywraca jej jędrność i elastyczność. Skutecznie odbudowuje i zmiękcza naskórek. Koi, łagodzi podrażnienia.
Efekt: optymalne nawilżona, promienna, zregenerowana skóra. Podrażnienia, szorstkość i łuszczenie się naskórka zredukowane. Uczucie napięcia i pieczenia skóry zlikwidowane.


MOJA OPINIA


ZAPACH I KONSYSTENCJAUwielbiam zapach tego masełka! Jest naprawdę bardzo intensywny i wystarczy, że odkręcę opakowanie, a całe pomieszczenie się nim wypełnia. Jest to zdecydowanie jedna z moich ulubionych woni i jak już pisałam głównie dlatego skusiłam się na ten produkt. Dodatkowo zapach utrzymuje się dosyć długo na moim ciele i mogę się nim delektować nawet kilkanaście godzin :) Konsystencja typowa jak dla masła: mleczno-żółta ,dosyć gęsta.

OPAKOWANIE

Masełko umieszczone jest w pomarańczowym, plastikowym słoiczku, który bardzo łatwo się odkręca. Przy zakupie dodatkowo otulony jest w tekturowe opakowanie, na którym znajdziemy wszystkie przydatne informacje takie jak: skład, opis, datę ważności oraz inne produkty dostępne w tej samej nucie zapachowej. Umieszczone pod wieczkiem sreberko daję nam pewność, że nikt wcześniej nie wkładał palców do naszego produktu i jesteśmy jego pierwszymi użytkownikami :) Oczywiście sposób wydobywania masła jest dosyć niehigieniczny i zdecydowanie lepsze są  tubki, ale jak dla mnie tylko w przypadku balsamów. Tutaj nie wyobrażam sobie innego rozwiązania i chyba nawet nie kupiłabym tego produktu w innym opakowaniu :)

WYDAJNOŚĆ

Ja na razie nie stosuję masełka codziennie, ponieważ pod prysznicem używam tego od Nivea (pisałam o nim tutaj ), a AWOKADO zabieram ze sobą na siłownię, czyli średnio co dwa lub trzy dni w tygodniu i aplikuję je po wzięciu prysznica. Aby wysmarować całe ciało muszę go nałożyć dosyć dużo i myślę, że przy codziennym stosowaniu starczyłoby jedynie na niecały miesiąc. Jak dla mnie to wystarczająco, ale oczywiście lepiej, gdyby masło to było bardziej wydajne :)
APLIKACJA

Wydobywanie masła jest banalnie proste, ponieważ opakowanie posiada duży otworek, chociaż jak już wcześniej pisałam nie do końca higieniczne. Dosyć łatwo je rozsmarować, chociaż na wchłonięcie musimy poczekać krótką chwilę. Dodatkowo pozostawia tłusty film na ciele zaraz po skończonej aplikacji i chociaż mi to akurat nie przeszkadza, wiem, że wiele z Was tego nie lubi.

DZIAŁANIEProdukt jak najbardziej nawilża. I chociaż jak dla mnie nie jest to efekt "wow", to śmiem stwierdzić, że w zupełności wystarczy do codziennej pielęgnacji. Moja skóra jest po nim gładka i mięciutka, a efekty przesuszenia zniknęły. Nie jestem do końca pewna czy poradziłby sobie z bardzo suchą skórą i podrażnieniami, ale myślę, że jest za słaby na takie problemy.

SKŁAD:


Nie jestem zadowolona z tej parafiny w składzie, ale dzięki temu zapachowi wybaczam wszystko :)

CENA

15 zł

PODSUMOWANIE

Plusy:

  • pięknie pachnie
  • nawilża
  • łatwo się aplikuje
  • dostępne w niskiej cenie
  • posiada wygodne w użyciu opakowanie
  • jest to produkt polski
  • bardzo łatwo dostępne
Minusy:

  • dosyć długo się wchłania
  • dla niektórych kobietek minusem może być fakt, że pozostawia tłusty film
  • mało wydajny


Pozdrawiam!
Ocena: 9/10

© Land of Vanity

This site uses cookies from Google to deliver its services - Click here for information.

Professional Blog Designs by pipdig