Elancyl Huile De Soin Vergertures/ Olejek przeciw rozstępom.

Witam!

Rozstępy są zmorą wielu kobiet na świecie. Przeważnie pojawiają się w okresie dojrzewania, podczas gwałtownego przybrania na wadze lub nagłej jej utraty, oraz jakże często nabywamy je w trakcie ciąży. Ja właśnie zaliczam się do tej ostatniej grupy. Przed ciążą ważyłam 45 kilogramów, a w dziewiątym miesiącu już 73 i praktycznie cały ostatni trymestr nie miałam żadnego rozstępu. Niestety końcowe tygodnie nie były dla mnie łaskawe i mój brzuch pokrył się brzydkimi bliznami. Jestem jednak pewna, że przy tak ogromnym przyroście wagi było to nieuniknione. Najgorszy jest jednak fakt, że są one tak trudne do usunięcia i nie pozostaje nam nic innego jak je zaakceptować. Nie mogę czytać artykułów, w których "znawcy" wypowiadają się, że najlepiej unikać ich powstawania i nie dopuszczać do szybkiego tycia i nagłych wahań wagi. Serio? Gorszych rad w życiu nie czytałam. Co prawda kobietom w ciąży mogę polecić intensywne nawilżanie ciała, bo wierzę, że może to zdziałać cuda. O takim właśnie produkcie natłuszczającym chciałabym Wam dziś napisać. Bardzo żałuję, że nie miałam w swoich zbiorach olejku marki Elancyl, kiedy sama byłam w ciąży. Nie ma jednak co płakać nad rozlanym mlekiem i chociaż rozstępów już się nie pozbędę, to nie miałam oporów przed użyciem tego produktu i bardzo chętnie podzielę się z Wami opinią, bo może są wśród Was przyszłe mamy, a jak nie to myślę, że każda z nas spokojnie może sięgnąć po ten olejek, a zwłaszcza kiedy boryka się z problemem suchej skóry. Zapraszam na post!
W swoim zbiorze posiadam już kilka produktów marki Elancyl i wszystkie opakowania mają podobną szatę graficzną, w której dominuje zielony kolor. Uwielbiam ich prostotę i minimalizm. Olejek umieszczony jest w plastikowej, przezroczystej butelce z pompką. Gdy tylko pierwszy raz go ujrzałam, zdziwił mnie fakt, że nie posiada korka. Choćby małego, symbolicznego. Niestety producent o tym nie pomyślał. Mamy za to opcję zamknięcia poprzez przekręcenie pompki. Nie do końca mi to odpowiada, ale cóż nie miałam innego wyjścia jak się przyzwyczaić. O konsystencji nie będę pisać, bo jest oczywista. Olejek nie posiada żadnego zapachu, tak by mogły używać go kobiety karmiące piersią. Niestety jego aplikacja nie jest łatwa. Pompka dosłownie "wypluwa" produkt i brudzi wszystko naokoło. Musiałam nauczyć się jej używać tak by nie wyrządzała żadnych szkód. 


Czy olejek rzeczywiście zapobiega powstawaniu rozstępów tego nie wiem, choć widziałam opinie, kobiet w ciąży, które twierdziły, że faktycznie poradził sobie świetnie. Na pewno mogę pochwalić go za wspaniałe nawilżanie. Odpowiedzialne są za to jego składniki. W 99% pochodzenia naturalnego w tym trzy olejki roślinne: z krokosza, wiesiołka i lnicznika. O szybkim wchłanianiu można zapomnieć. Skóra posmarowana wieczorem, jeszcze następnego dnia nosi na sobie ślady tego olejku. Na szczęście nie brudzi ubrań, a uczucie lepkości nie doskwiera mi tak bardzo. Chyba żaden produkt jeszcze nigdy nie sprawił, że moja skóra była tak miękka i nawilżona. Wystarczą dwa użycia by odżyła, nabrała blasku i wyglądała po prostu zdrowo. Jest to na pewno produkt do zadań specjalnych. Śmiem twierdzić, że poradzi sobie z każdym rodzajem przesuszenia. Uwielbiam go i cieszę się, że w moich zbiorach jest jeszcze ich krem przeciw rozstępom. Mam nadzieję, że spisze się równie dobrze.


Podsumowując polecam olejek Elancyl każdej przyszłej mamie, kobiecie po porodzie czy wszystkim tym, które zmagają się z problemem bardzo suchej skóry i obawą przed rozstępami. Ja nie mam zamiaru rozstawać się z produktami tej marki i jestem pewna, że już zawsze będą gościć w moim domu. A przy następnym dziecku nawet nie myślę by używać czegoś innego. Co prawda wydajność tego olejku nie jest satysfakcjonująca, ale da radę się nim nacieszyć. Z tego co wiem produkty te dostępne są tylko w aptekach i do tanich nie należą, ale myślę, że warto w nie zainwestować.

Ocena:10/10
Cena: 50 zł za 150 ml

Pozdrawiam!

© Land of Vanity

This site uses cookies from Google to deliver its services - Click here for information.

Professional Blog Designs by pipdig